Recepcja tel.: 91 - 888 67 00, Biuro tel.: 91 - 888 67 01 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

eng de

Świnoujście

znana miejscowość wczasowo uzdrowiskowa posiadająca długoletnią tradycję. Miasto jest najdalej wysuniętą na północny zachód miejscowością w Polsce. Jest jedynym miastem w Polsce położonym na kilkudziesięciu wyspach. Ciekawe położenie na 44 wyspach z których 3 są zamieszkałe (Uznam, Wolin i Karsibór), oraz wspaniałe warunki klimatyczne powodują, iż okolice są chętnie odwiedzane przez turystów. Miasto posiada także ważne znaczenie jako port międzynarodowy z nowoczesnym terminalem promowym umożliwiającym połączenia ze Szwecją i Danią.

 

Stąd również można się wybrać promem na wycieczkę do Danii i Szwecji lub statkiem wycieczkowym do miejscowości wczasowych położonych po niemieckiej stronie wyspy takich jak: Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Zinnowitz.

 

Od Berlina dzieli Świnoujście zaledwie 160 km, do Szwecji jest 175 km, a do Danii 150 km, Norwegii 600 km.

 

Bliskość granicy niemieckiej powoduje, iż miejscowość cieszy się także popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Szeroka plaża, czyste wilgotne powietrze z dużą zawartością jodu, łagodna zima to walory przyciągające nie tylko rzesze turystów ale także kuracjuszy pragnących podreperować swoje zdrowie. Dzięki wspaniale wyposażonej bazie noclegowo – zabiegowej leczy się tutaj choroby skóry, przemiany materii i układu krążenia.

 

Będąc tutaj warto wybrać się na spacer i obejrzeć piękny park zdrojowy założony przed 150 laty ze śródziemnomorską roślinnością oraz wiele zabytków minionej historii widocznej na każdym kroku. Dzięki władzom miasta odbywają się tutaj liczne imprezy kulturalno – rozrywkowe, które mile uprzyjemniają pobyt w tym wyjątkowym mieście.

 

Zapraszamy do Świnoujścia !

spacer1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1